16340 Live Train Running Status

Current Station

Train at NALLI (NLL) Station. Arrival at 09:40 Departure at 09:40
Train is running Late (26M)

Station
Name
Code
Arrival
Delay
Departure Departure
Delay
NAGERCOIL JN
NCJ
00:00
(0M)
06:00 0M
VALLIYUR
VLY
06:34
(26M)
06:35 26M
NANGUNERI
NNN
06:44
(26M)
06:45 26M
TIRUNELVELI
TEN
07:40
(26M)
07:45 26M
VANCHIMANIYACHI
MEJ
08:30
(26M)
08:32 26M
KOVILPATTI
CVP
09:04
(26M)
09:05 26M
SATUR
SRT
09:29
(23M)
09:30 23M
VIRUDUNAGAR JN
VPT
09:58
(20M)
10:00 20M
MADURAI JN
MDU
11:05
( 0H 6M)
11:10 0H 6M
KODAIKANAL ROAD
KQN
11:40
(11M)
11:42 11M
DINDIGUL JN
DG
12:10
( 0H 9M)
12:15 0H 9M
KARUR
KRR
13:03
(48M)
13:05 48M
ERODE JN
ED
15:20
(26M)
15:40 26M
SALEM JN
SA
16:30
(10M)
16:35 10M
TIRUPATTUR JN
TPT
18:18
(26M)
18:20 26M
KUPPAM
KPN
19:33
(26M)
19:35 26M
BANGARAPET
BWT
20:10
( 0H 9M)
20:20 0H 9M
KRISHNARAJAPURM
KJM
21:25
(26M)
21:30 26M
HINDUPUR
HUP
23:28
( 0H 9M)
23:30 0H 9M
DHARMAVARAM JN
DMM
01:20
(26M)
01:25 26M
ANANTAPUR
ATP
02:14
( 0H 9M)
02:15 0H 9M
GOOTY
GY
03:44
(10M)
03:45 10M
GUNTAKAL JN
GTL
04:15
(11M)
04:20 11M
ADONI
AD
04:58
( 0H 9M)
05:00 0H 9M
MANTHRALAYAM RD
MALM
05:38
(10M)
05:40 10M
RAICHUR
RC
06:08
(11M)
06:10 11M
YADGIR
YG
07:08
(10M)
07:10 10M
WADI
WADI
09:00
(26M)
09:05 26M
SHAHABAD
SDB
09:18
(11M)
09:19 11M

KLBG
09:40
(14M)
09:43 14M
SOLAPUR JN
SUR
11:45
(26M)
11:50 26M
KURDUVADI
KWV
12:48
(32M)
12:50 32M
DAUND JN
DD
15:15
(26M)
15:20 26M
PUNE JN
PUNE
16:40
(11M)
16:45 11M
LONAVALA
LNL
17:59
(22M)
18:00 22M
KALYAN JN
KYN
19:27
(24M)
19:30 24M
THANE
TNA
19:47
(16M)
19:50 16M
DADAR
DR
20:17
(13M)
20:20 13M
C SHIVAJI MAH T
CSMT
20:50
(14M)
00:00 14M

Last Updated: At Jun, 26, 2019 10:00 AM